Filo araç giydirme

Filo araç giydirme

Filo araç giydirme

Filo araç giydirme çalışması, reklam ve tanıtım faaliyetleri içerisinde bulunmaktadır. Firma veya markaların logolarını zihinlere kazımak, ürünlerinin bilinirliğini arttırmak emelleri dahilinde gerçekleştirilmektedir.Firma veyahut markaların seçenek ettiği araç giydirme firmasına, filo araç giydirme işlemi yapılacak aracın kriterlerinin alınması gerekmektedir. Araç giydirme firması, aracın ölçüleri ve yapılması istenen logonun istenen boyutlarda hazırlanmasını gerçekleştirmektedir. Tasarım evrelerinin bitirmesi neticesi firmaya sunumu yapılmaktadır. Firmanın onayının alınması neticesi belirtilen araca baskı işlemi gerçekleştirilmektedir. Araç giydirme işlemi yapılmadan önce aracın tabanın temiz ve yıkama yapıldı ise kuru olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Ters takdirde ıslak tabana uygulanan folyoda çıkma veya soyulmalar gerçekleşebilmektedir. Ayrı olarak araç giydirme yapılacak aracın şekil özellikleri nedeni ile kıvrımlarına ve bu kıvrımlarının ölçüsünün doğru alınmasına önem verilmesi yararlı olmaktadır.

Televizyon, radyo, billboard, outdoor, indoor, açık hava reklamcılığı mecmua ve benzeri tanıtım yollarında oldukça giderli çalışmaların yapılması gerekmektedir. Bu vaziyette her firmanın bu kadar reklam bütçesi ayırması olası olmayabilmektedir. Daha az bütçe ayırmak ve daha tesirli reklam ve tanıtım çalışmalarının yapılması için filo araç giydirme faaliyeti oldukça etkin bir netice ele geçirilmesini sağlamaktadır. Tüm gün değişik bölgelere hareket halinde olan firma araçlarının hâlihazırda zati yapacak olduğu bu yolcuların bu arada reklam aracı işlevine de sahip olması pozitif sonuçlar ele geçirilmesine tesir etmektedir. Portatif bir tanıtım aracı gibi binlerce kişinin zihinlerinde bilinirliğini arttırması ve daha fazla kitleye erişilmesinde yararlı olmaktadır.

Daimi olarak reklam işlevini yerine getiren, aynı anda binlerce kişiye görsel olarak tanıtımı yapılan markanızın görselliğe önem vermesi en ehemmiyetli ayrıntılar arasında bulunmaktadır. İstenilen iletinin verilmesinde görsel estetik ve kaliteli sunum araç filosu giydirme ile ilgili da son derece ehemmiyet arz etmektedir. Bu neden filo araç giydirme işlemini yaptıracağınız firma tercihini yaparken, deneyimli firmalar arasından yapmanız önerilmektedir. Hem tanıtım açısından hem de filo araç giydirmenin ömrü ve bütçenize olan tesiri açısından hassas bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kalitesiz ve özensiz yapılan filo araç giydirme, kısa ömürlü olmakta ve bu da bütçenizin zarara uğramasına kapı aralamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.