Yarım araç giydirme

  • Yapılan iş:
    Bölgesel araç giydirme
  • Markası:
    Tüm modeller
  • İlgili Sayfa:

Yarım araç giydirme

Yarım araç giydirme ; pazarlama, satış ve ticaret sektöründe önde gelen seçeneklerden biri olmuştur. Şimdi firma sahipleri, girişimciler, pazarlamacılar gibi bir çok iş adamı kendi alanlarında reklamlarını büyük maliyetler ödemiyor. Yerine daha uygun fiyatlarla yapmayı tercih ederek yarım araç giydirme yoluna gitmişlerdir.

Reklam dediğimiz şeyin büyüklüğü ulaşabildiği kitleyle sınırlıdır. Yani siz bir firmanız için bir TV kanalına reklam da verseniz, verdiğiniz reklam onu izleyenin alabileceği kadardır. O nedenle büyük maliyetler harcayıp bir reklamı TV kanalında saatte bilmem kaç kere oynatarak istediğiniz yere tam anlamında ulaşamayabilirsiniz. Bunun yerine araç giydirme yoluna giderseniz, aynı kanalda saatte bir reklamı saatte 5 kere görecek ve bir şey anlamayacak. Bir insan yerine, sadece firmanızın adını saatte 5 farklı insanın görmesi ve içlerinden sadece 1 tanesinin bile merak edip bu markaya yönelmesi sizin açınızdan olumlu olacaktır.

Bu nedenledir ki, firma sahipleri son zamanlarda firma araçlarına logolarının baskılarını yaptırmaya başladılar. Bir firmanın ürününün reklamını yapmak yerine, direk firmanın reklamı yapılır oldu. Yarım araç giydirme yoluyla bir nevi algıda çeşitlilik yaratılmış oldu.

Bir reklama bakıldığında görünen bir gofretse, bir aracın üzerindeki ambleme, logoya ya da o firmanın adına bakıldığında görünen şey bir gofretle sınırlı kalmıyor.

Durum böyle olunca da bugün araç giydirme işiyle ilgilenen birçok firma bulabilirsiniz. Tam araç giydirme, yarım araç giydirme gibi seçenekleriniz de varken adlarından da anlaşılabileceği gibi yarım araç giydirmenin tam araç giydirmeden farkı; aracın sadece belirli bir kısmına baskı yapılmasıdır. Bu baskı yine tam araç giydirmede yapıldığı gibi, öncesinden aracın fotoğrafları dijital ortama alınır, programlar sayesinde sanal ortamda araç üzerinde baskı denemeleri yapılır ve müşterinin de seçimine göre asıl baskı işlemi gerçekleştirilir. Baskının ömrü kullanılan malzemenin kalitesine ve yapılan işçiliğe bağlıdır. İstenildiği zaman yapılan baskı çıkartılabilir veya araca başka bir baskıda yaptırılabilir. Ancak uzun ömürlü bir giydirme istiyorsanız,  giydirme yaptıracağınız firmayı iyi seçmeli, kullanılan malzemelere aracınıza zarar vermemesi açısından dikkat etmelisiniz.

Benzer Makaleler
Seocu Desteği ile Güçlendirilmiştir. Tabela | Tabela | serigrafi baskı | Hayır Lokması